Publikacje » Miasta i regiony wobec współczesnych wyzwań

Podstawowe informacje

Miejsce i data wydania:
Łódź 2009

Recenzja naukowa:
prof. dr hab. Aleksandra Jewtuchowicz

Redakcja:
Mariusz E. Sokołowicz

Autorzy:
Patrycja Bortacka, Przemysław Ciesiółka, Anna Chmielewska, Tomasz Copp, Kamila Czerwińska, Marcin Feltynowski, Aleksandra Janicka, Renata Jaworska, Ewelina Kina, Edyta Łaszkiewicz, Karolina Pawłowska, Michał Sowa, Katarzyna Szkudlarek, Anna W. Tomaszewska, Beata Wieteska-Rosiak

ISBN:
978?83?88529?44?3

 

Opis

Książka stanowi owoc prac studentów, doktorantów oraz młodych pracowników naukowych z ośrodków akademickich z całej Polski, którzy spotkali się na corocznej Konferencji, organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM, w ramach VII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi w kwietniu 2008 roku.

Opracowanie jako całość tworzy bogaty przegląd nowych nurtów z zakresu ekonomiki miasta i gospodarki przestrzennej w kontekście współczesnych wyzwań, takich jak globalizacja, rosnące znaczenie wiedzy i innowacji w rozwoju społeczno-gospodarczym oraz tzw. miękkich (jakościowych) czynników budowania atrakcyjności jednostek terytorialnych.

Książka adresowana jest do studentów zainteresowanych problematyką rozwoju miast i regionów, a także pracowników naukowych, urzędników, pracowników przedsiębiorstw i instytucji związanych z szeroko rozumianym  rozwojem regionalnym. Stanowić może inspirację do działań, których celem jest umiejętne wykorzystywanie współczesnych wyzwań rozwojowych na rzecz budowania sukcesu polskich miast, gmin i regionów.

 

Podgląd

 

Pobierz:

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.