Aktualności

26 marca 2020
10:16

Konferencja „Zmiany na Ziemi”

Kilka dni temu odbyła się konferencja pt.: „Zmiany na Ziemi”, organizowana przez Interdyscyplinarne Koło Naukowe Ochrony Przyrody Uniwersytetu Warszawskiego na Uniwersytecie Warszawskim, w której to Prezeska naszego Koła, Klaudia Zamora wzięła udział prezentując referat pt.: „Działania adaptacyjne uczelni w obliczu zmian klimatu. Przykład The Ohio State University”. Ze względu na okoliczności i zalecenia Władz Polski z powodu epidemii koronawirusa, konferencja odbyła się w sposób zdalny.

Poniżej filmik z referatem przygotowanym specjalnie na tę konferencję.

 

16 marca 2020
10:40

Konkurs „Odyseja Umysłu” odwołany

Eliminacje w Łodzi do konkursu „Odyseja Umysłu” zostały odwołane z powodu zagrożenia epidemiologicznego. Od ponad 3 miesięcy, nasza drużyna przygotowywała się do przedstawienia Problemu 5 „Nonsensy z sensem”. Poświęciliśmy na to dużo czasu, emocji i nerwów i ostatecznie nie mieliśmy możliwości zaprezentowania naszej pracy przed jury. Nie uważamy jednak tego czasu za straconego. Wiele nauczyliśmy się o pracy w grupie, współpracy i miło było zrobić „coś innego” – artystycznego, niepowiązanego stricte z naszymi studiami.

 

Poniżej film z naszych zapisanych wspomnień.

 

12 marca 2020
09:00

Spotkania odwołane do 14 kwietnia 2020r.

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora z dnia 11 marca 2020r. odwołujemy wszystkie nasze spotkania do 14 kwietnia z możliwością przedłużenia tego okresu. Co za tym idzie, projekty planowane na ten okres, również zostają przesunięte w czasie.Warto jednak wykorzystać ten czas do dopracowania tabel projektowych i samych projektów, aby po powrocie na Uniwersytet zacząć odrazu działać. Dbajcie o siebie i #zostańwdomu.

 

17 stycznia 2020
10:01

Nowy numer KWARTAŁU!

Cześć!

Miło nam poinformować, że najnowszy, XXI numer KWARTAŁU jest dostępny!
Znajdziecie go na naszej stronie w wersji pdf oraz na platformie issuu.

http://spatium.uni.lodz.pl/?page_id=3534

KWARTAŁ dostępny jest również w wersji papierowej – szukajcie go na Wydziale!

W tym wydaniu zapoznacie się z materiałami przygotowanymi przez panelistów występujących w trakcie Konferencji Miasto^2, którą zorganizowaliśmy na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ.

Zachęcamy także do wysyłania własnych propozycji artykułów na naszą skrzynkę mailową: spatium@uni.lodz.pl.

Życzymy miłej lektury!
Redakcja KWARTAŁU

 

18 grudnia 2019
11:55

Uniwersytet Zawsze Otwarty

Dnia 16. grudnia 2019 r. zorganizowaliśmy “grę wydziałową” w ramach projektu Uniwersytet Zawsze Otwarty dla uczniów I LO w Sieradzu.

(więcej…)

 

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.