Kwartał » KWARTAŁ 20 (01/2016)

Podstawowe informacje

Redakcja:
Anna Kowalska, Mateusz Pich

Autorzy tekstów:
Maciej Tyjan, Aleksandra Tyjan, Barbara Skórzak, Katarzyna Plesińska, mgr Dorota Derdzikowska

ISSN:
2082-8675

 

Opis

„KWARTAŁ” to magazyn wydawany przez Studenckie Koło Gospodarki Przestrzennej. Znajdują się w nim artykuły o zróżnicowanej tematyce. Wszystkie mają na celu zaprezentowanie najciekawszych perspektyw związanych
z otaczającymi nas przestrzeniami. Dzięki temu można poznać całkiem różne punkty widzenia.

Autorami są studenci i absolwenci. Mimo zakończenia już studiów chętnie
z nami współpracują. Dzielą się swoimi nowymi doświadczeniami, z których możemy się uczyć.

W numerze 20 znajdzie się coś dla miłośników podróży chcących dowiedzieć się jak wygląda życie Erasmusa w Grecji. Zawarte informacje dotyczą najważniejszych aspektów związanych z transportem, ruchem pieszym, łonem natury, budownictwem, gastronomią i rozrywką. Jeśli macie ochotę wybrać się na wymianę studencką koniecznie przeczytajcie!!!

Interesujesz się transportem? Artykuł „I po raz siódmy tu się dobrze żyje” jest w sam raz dla Ciebie. Poruszone zostały kwestie związane w szczególności z metrem, koleją oraz komunikacją miejską. Można się dokładniej przyjrzeć jak wygląda transport publiczny w Wiedniu. Rozwiązania, jakie zostały tam wdrożone są uznawane za najlepsze według rankingu „Quality of Living”.

„KWARTAŁ” dotyczy również organizacji pozarządowych pomagających zarówno młodzieży jak i osobom starszym. Tworzą ciekawe wydarzenia i warsztaty zacieśniające więzi międzyludzkie. Wpływa to na wzrost kapitału społecznego
w naszym kraju.

Niestety pojawiają się także coraz poważniejszym problemem jak starzejące się społeczeństwo.  Wpływa to dość niekorzystnie na niektóre gałęzie rozwoju, ale czy wszyscy zdają sobie z tego sprawę? Sam sprawdź!!!

Dodaliśmy również kilka momentów z naszego „spatiumowego” życia. Będąc w Kole Naukowym wiele zyskujemy. Organizujemy wyjazdy, warsztaty, uczymy się współpracy między sobą i wykładowcami.

Chcesz się dowiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!!! Nic nie stracisz
a wiele możesz zyskać.

 

Podgląd

 

Pobierz:

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.