Wyjazdy » Warsztaty „Connecting with your urban environment”

Podstawowe informacje

Miejscowość i termin:
Katowice, 14-16.11.2014

Organizator:
Medialab Katowice

Reprezentacja Koła:
Olga Zuchora

 

Opis

Trzydniowe warsztaty “Connecting with your urban environment” zostały zorganizowane przez katowicki Medialab w ramach projektu Urban Data Stories. Do prowadzenia warsztatów zaproszono Wesleya Grubbsa z firmy Pitch Interactive (USA), która zajmuje się wizualizacją danych dla takich klientów jak Google, Facebook, Twitter, Wired, Esquire.

Celem międzynarodowych warsztatów było zapoznanie się z technikami gromadzenie, rozumienia i wizualizacji danych dotyczących środowiska miejskiego przy użyciu narzędzia Arduino wraz z sensorami. Ważnym poruszanym tematem była również rola procesu kreatywnego w analizie danych.

W ramach własnych projektów udało nam się pozyskać dane za pomocą Arduino dotyczące poziomu hałasu oraz natężenie oświetlania w trzech różnych strefach popularnej sieci kawiarni. Celem naszego badania było określenie jak te dwa czynniki wpływają na liczbę zajętych miejsc siedzących oraz na liczbę osób korzystających z własnego komputera w celach pracy.

Warsztaty były znakomitym doświadczeniem pomagającym poznać amerykański sposób myślenia o procesie kreatywnym w projektach oraz pokazującym jak można patrzeć na dane z innej niż dotychczas perspektywy.

 

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.