Wyjazdy » Grand Tour – poznaj samego siebie!

Podstawowe informacje

Miejscowość i termin:
Kraków, 02-07.03.2015

Organizator:
Bank Zachodni WBK

Reprezentacja Koła:
Olga Zuchora

 

Opis

Na początku marca nasza przedstawicielka wzięła udział w II edycji programu “Grand Tour – poznaj samego siebie!”, do którego zakwalifikowała się jako jedna z 12 studentów z całej Polski. Podczas tygodniowej wizyty w Krakowie i okolicach cała grupa intensywnie przyswajała nowe umiejętności podczas licznych warsztatów oraz odnajdywała siebie w nowych sytuacjach.

Spotkanie rozpoczęło się od warsztatów plastycznych, podczas których grupa integrowała się podczas planowania obrazów. Następnego dnia odbyła się wizyta w Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, która jest oddziałem Muzeum Narodowego w Krakowie. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć zbiory wraz z przewodnikiem, wziąć udział w lekcji muzealnej, zwiedzić pracownię konserwacji zbiorów oraz spotkać się z dyrektorem Muzeum, który przybliżył sposób jego funkcjonowania. Na podstawie rozmowy grupy pisały artykuł na temat recepty na sukces, z których jeden został nagrodzony publikacją – akurat Olga była w zwycięskiej grupie.

Interesującym punktem była również wizyta w kopalni soli w Wieliczce, gdzie grupa miała okazję wcielić się w rolę górników i zwiedzić “trasę górniczą” kopalni. Każdy uczestnik miał przydzielone zadanie do wykonania, np. sprawdzanie stężenia metanu, kruszenie skał solnych czy też mierzenie przesunięć płyt solnych.

Następnym punktem podróży było opactwo benedyktynów w Tyńcu, gdzie grupa zwiedziła teren opactwa oraz dowiedziała się jakimi wartościami w życiu kierują się bracia. Reszta dnia została poświęcona wizycie w Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie, gdzie grupa miała okazję dowiedzieć się na czym polega wolontariat i jak wygląda opieka nad osobami terminalnie chorymi.

Składowisko odpadów komunalnych w Baryczy zapewniło dogłębne poznanie całej linii segregacji śmieci, sposobu działania składowiska oraz zasad sortowania odpadów oraz ich przetwórstwa. Dodatkowo odbyły się również warsztaty ze śpiewokrzyku oraz zrównoważonego rozwoju.

W ramach “dnia biznesowego” grupa udała się do firmy Geofizyka Kraków, gdzie podczas spotkania z przedstawicielami mogła dowiedzieć się co jest potrzebne do sprawnego funkcjonowania firmy i jak ważne jest działanie zespołowe.

Teatr Ludowy w Nowej Hucie zapewnił kilkugodzinną rozrywkę podczas której uczestnicy wcielili się rolę aktorów i stworzyli własną sztukę, a na zakończenie wieczoru twórca KAMO Asian Grill Bar przybliżył zaś tajniki tworzenia i rozwijania własnego biznesu.

Udział w Grand Tour był niesamowitym przeżyciem, więc zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach!

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.