Wyjazdy » Konferencja „Warsztaty urbanistyczne”

Podstawowe informacje

Pełen tytuł:
Konferencja "Warsztaty Urbanistyczne 2011 Warszawa"

Miejscowość i termin:
Warszawa, 04-08 maja 2011

Uczelnia:
Politechnika Warszawska

Organizator:
Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej

Reprezentacja Koła:
Katarzyna Pasikowska, Maciej Sobański, Agata Szewczyk, Jakub Zasina, Olga Zuchora

 

Opis

Już dawno nie uczestniczyliśmy w wydarzeniu organizowanym poza Łodzią tak dużą reprezentacją. Do stolicy pojechaliśmy w piątkę na zaproszenie studentów Gospodarki Przestrzennej z Politechniki Warszawskiej, którzy zorganizowali na początku maja ogólnopolskie warsztaty urbanistyczne. Motywem przewodnim  wydarzenia była zieleń w miastach.

Korzystając z tej okazji, postanowiliśmy zaprezentować podczas naszego wystąpienia procesy zachodzące w północnej części śródmieścia Łodzi, a konkretniej problematykę połączenia dwóch organizmów – ulicy Piotrkowskiej z Manufakturą – i roli jaką w tym kontekście odgrywa park Staromiejski. Do zagadnienia podeszliśmy w taki sposób, aby uczestnicy warsztatów mogli wykorzystać doświadczenia naszego miasta przy pracach projektowych. W związku z tym przedstawiliśmy historię wybranego obszaru, analizę stanu obecnego, a także pomysły na przekształcenia tego miejsca w przyszłości.

Część referatowa rozpoczynała kilkudniowe przedsięwzięcie. W następnych dniach braliśmy udział m.in. w grze miejskiej po warszawskiej starówce, pracach inwentaryzacyjnych oraz w części projektowej. Organizatorzy zadbali też o właściwą oprawę wieczorów! Podczas jednego z nich uczestniczyliśmy m.in. w otwarciu nadwiślańskiej, multimedialnej fontanny.

Relacja fotograficzna

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.182596378456523.41967.149727138410114&type=1

 

Podgląd prezentacji do referatów

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.