Projekty » Stojaki na Lumumbowie cz.1

Podstawowe informacje

Okres realizacji:
marzec - wrzesień 2014

Koordynator:
Aleksandra Ciekot

Zaangażowani kołowicze:
Wioleta Budzik, Marcin Szeremetyński, Olga Zuchora

Opieka naukowa:
dr Mariusz Sokołowicz

 

Opis

Głównym celem projektu “stojaki rowerowe na Lumumbowie” było stworzenie parkingu dla rowerów na osiedlu akademickim UŁ. Naszym zadaniem było zebranie jak największej ilości podpisów popierających powstanie parkingu rowerowego na “Lumubowie” oraz sporządzenie pisma adresowanego do Rektora UŁ z prośbą o pomoc finansową w realizacji projektu.

Po zebraniu 1000 podpisów popierających projekt, które udało nam się zdobyć  głównie na osiedlu akademickim “Lumumbowo”, sporządziliśmy pismo, w którym wyjaśniliśmy dlaczego uważamy, że parking rowerowy jest na osiedlu potrzebny. Przede wszystkim zauważyliśmy wzrastającą ilość rowerzystów na osiedlu, którzy chcieli pozostawić swoje rowery w bezpiecznym miejscu. Chcieliśmy, aby mająca powstać infrastruktura rowerowa zachęciła studentów do poruszania się ekonomicznym oraz ekologicznym środkiem transportu.

Próbowaliśmy również mechanizm Budżetu Obywatelskiego, jednakże zabrakło nam trochę głosów aby projekt mógł zostać zrealizowany.

Aktualnie czekamy na odpowiedź Rekotra w tej sprawie i mamy nadzieję, że nasz projekt zostanie zrealizowany wcześniej czy później!

 

 

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.