Wyjazdy » Konferencja „Euro dla miasta, miasta dla Euro”

Podstawowe informacje

Pełen tytuł:
Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa "Euro dla miasta, miasto dla Euro. 2012 - koniec czy początek wielkich inwestycji?"

Miejscowość i termin:
Poznań, 06-08 kwietnia 2011

Uczelnia:
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Organizator:
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Reprezentacja Koła:
Katarzyna Pasikowska, Olga Zuchora

 

Opis

W dniach 06-08 kwietnia 2011 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa zorganizowana przez tamtejsze Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej. Temat konferencji brzmiał: ?Euro dla miasta, miasto dla Euro. 2012 – koniec czy początek wielkich inwestycji??.

Reprezentantki naszego Koła – Katarzyna Pasikowska oraz Olga Zuchora – wystąpiły z referatem ?EURO to nie wszystko! Kulturalna strategia Łodzi?. Referat został odebrany jako powiew świeżości pomiędzy licznymi prezentacjami dotyczącymi obecnej sytuacji w miastach?gospodarzach Euro 2012, jako że Łódź nie bierze udziału w organizacji tej imprezy i inwestuje w inne obszary.

Podczas konferencji odbyła się również część warsztatowa, w ramach której uczestnicy zostali  podzieleni na zespoły, mające opracować potencjalne problemy miejskie podczas organizacji Euro 2012. Zespół, który zajmował się tematyką akcji społecznych, w skład którego wchodziła Katarzyna Pasikowska, zajął I miejsce! Organizatorzy zadbali również o możliwość zwiedzenia miejsca niedostępnego na co dzień – Stadionu Miejskiego w Poznaniu wraz z szatniami i pomieszczeniami dla VIP. Atrakcją była również wycieczka do fabryki piwa Lech.

Wizyta w Poznaniu była bardzo owocna pod kątem nawiązywania współpracy z innymi kołami naukowymi w Polsce. Udało się zawiązać internetową grupę dyskusyjną ?Polskie Koła Naukowe GP?, która usprawnia wymianę informacji pomiędzy ośrodkami akademickimi. Utworzenie grupy było naszą inicjatywą! Ale co najważniejsze, znajomości rozpoczęte podczas konferencji trwają jeszcze długo po jej zakończeniu! ;-)

Relacja fotograficzna

Fot. SKN GP UE Poznań

Posted by SKN SPATIUM on Saturday, May 21, 2011

 

Podgląd prezentacji do referatów

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.