Projekty » Gra miejska „SimUniversity Preludium” (Dni Gospodarki Przestrzennej 2011)

Podstawowe informacje

Okres realizacji:
luty - maj 2011

Koordynator:
Dominik Świątek

Zaangażowani kołowicze:
Michał Ludwiczak, Olga Zuchora

Opieka naukowa:
dr Marcin Feltynowski

Współpraca:
Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich "Topografie"

 

Opis

Gra wykorzystała przestrzeń miasta jako planszę do gry, w której ?pionkami? byli ludzie. Gracze podzieleni na drużyny mieli za zadanie zbudować miasto, które było zlokalizowane na terenie oraz wokół Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Aby to zrobić, drużyna musiała uzyskać środki pieniężne, które były zlokalizowane w charakterystycznych punktach w okolicy pod postacią kodów. Kodami można było płacić za budynki, kupować nieruchomości i realizować inwestycje. Sytuacja dynamicznie zmieniała się w czasie, dlatego każda grupa musiała dążyć do wypełnienia jak największej części powierzonych im zadań w jak najkrótszym czasie.

Gra skierowana była głównie do studentów Uniwersytetu, a jej celem było poznawanie tożsamości miasta, jego zabytków i miejsc o szczególnej atmosferze. Pozwalała ona otworzyć się uczestnikom na miasto, dała im możliwość zgłębienia jego tajemnic oraz umożliwiła dostrzeżenie szczegółów niezauważanych na co dzień. Warto zaznaczyć, że podczas gry w praktyce można było zmierzyć się z ekonomicznymi, społecznymi i urbanistycznymi aspektami funkcjonowania miast. Zwycięstwo zapewniało stworzenie najbardziej „spójnego” miasta.

Był to bardzo ciekawie spędzony czas. Słoneczne popołudnie sprawiło, że na wydziałowy dziedziniec dotarła duża grupa studentów, którzy świetnie się bawili, przy okazji poznając na nowo Łódź i wykorzystując wiedzę zdobywaną w trakcie studiów.

 

Relacja fotograficzna

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.181399998576161.41561.149727138410114&type=1

 

Relacja wideo

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.