Projekty » Dni Gospodarki Przestrzennej 2011

Podstawowe informacje

Okres realizacji:
luty - maj 2011

Koordynator:
Maciej Sobański, Jakub Zasina

Zaangażowani kołowicze:
Blanka Kokosińska, Magdalena Kowalczyk, Michał Ludwiczak, Magdalena Piekacz, Dominik Świątek, Natalia Ufnalska, Olga Zuchora

Opieka naukowa:
dr Marcin Feltynowski, mgr Anna W. Tomaszewska

Współpraca:
Łódzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Miejskich "Topografie"

 

Opis

Dni Gospodarki Przestrzennej to coroczne święto naszego kierunku na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, skupiające w sobie wydarzenia dedykowane studentom i kadrze naukowej. W roku 2011 przewidzieliśmy w programie największą liczbę wydarzeń w dotychczasowej historii imprezy, a same obchody trwały aż pięć dni! Świętowanie rozpoczęliśmy w poniedziałek 09 maja otwarciem wystawy makiet „Coś wisi w powietrzu! (II) w holu budynku T Wydziału. Popołudnie przeznaczyliśmy natomiast na grę miejską „SimUniversity Preludium”, w której gracze mieli za zadanie zbudować własne miasto w patio Wydziału, wykorzystując do tego celu wiedzę zdobywaną podczas zajęć. Wtorek upłynął pod znakiem rywalizacji sportowej na boisku: w turnieju siatkówki „Wolejboliada” zmierzyły się reprezentacje poszczególnych roczników oraz kadry. Środowy wieczór zarezerwowany był na wiosenną edycję Imprezy integracyjnej Gospodarki Przestrzennej, tym razem odbywającej się pod hasłem „Nerd Party”. Klub Riff-Raff pękał w szwach! W czwartek poznaliśmy historię naszego kierunku od zupełnie innej strony – zorganizowaliśmy projekcję filmów nakręconych przez studentów Gospodarki Przestrzennej w ciągu dziesięciu lat istnienia naszego kierunku. Jesteśmy zdania, że co niektórzy żacy zdecydowanie odnaleźliby się ze swoimi umiejętnościami w słynnej łódzkiej filmówce! Dni Gospodarki Przestrzennej zwieńczył w piątek specjalny spacer fotograficzny „PhotoWalk”, którego celem było zainteresowanie gospodarzy przestrzennych zabytkowym otoczeniem Wydziału: kamienicami i podwórkami.

Pod kątem organizacyjnym, każde przedsięwzięcie składające się na Dni Gospodarki Przestrzennej 2011 było odrębnym projektem.

Plakat

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.