Projekty » Photo Walk II. Zakamarki WI-MY

Podstawowe informacje

Okres realizacji:
marzec - kwiecień 2013

Koordynator:
Dominika Kamińska

Zaangażowani kołowicze:
Monika Figlus, Olga Zuchora

Współpraca:
Przestrzeń Kultury Alternatywnej, WI-MA, Sekcja Promocji Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego

 

Opis

23 kwietnia miała miejsce druga edycja spaceru fotograficznego Photo Walk II. Tym razem SKN SPATIUM przy współpracy z PKA oraz Widzewską Manufakturą dało spacerowiczom możliwość poznania historii WI-MY oraz ?uchwycenia jej duchu czasu? w kadrze aparatu.

Spacer rozpoczął się krótką opowieścią obecnego zarządcy WI-MY ? Pana Stanisława Zaręby ? o historii tego miejsca, jego losach, ówczesnym zaadaptowaniu oraz planach na przyszłość. Zdaje się, że Widzewska Manufaktura odradza się na nowo! Co prawda przeznaczenie jej jest zgoła odmienne od tego sprzed dziesiątek lat, ale na pewno nie gorsze.

Dwie grupy spacerowiczów zostały oprowadzone po większości pofabrycznych hal, gdzie czas stanął w miejscu. Porozrzucane szpule nici, kłęby bawełny, wysoko zawieszone jarzeniówki i pofabryczne maszyny ? to wszystko i wiele nie do opowiedzenia obiektów, mogli ujrzeć uczestnicy Photo Walku.

Zwieńczeniem spaceru będzie zorganizowana wystawa zdjęć, którą będzie można oglądać w Galerii Łącznik Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego już pod koniec maja!

Relacja fotograficzna

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.494350940614397.1073741831.149727138410114&type=3

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.