Projekty » Wirtualna mapa Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego

Podstawowe informacje

Okres realizacji:
luty - listopad 2011

Koordynator:
Agnieszka Czerwińska, Jakub Zasina

Opieka naukowa:
dr Marcin Feltynowski

Współpraca:
dr Julita Czernecka, Halina Drubkowska-Nykiel, Arkadiusz Pawłowski

 

Opis

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego zajmuje łącznie siedem budynków, w których znajdują się setki pomieszczeń. Skala ta bardzo często utrudnia studentom poruszanie się między budynkami i odnajdywanie nie tylko sal dydaktycznych, ale zwłaszcza pokoi pracowników naukowych. Aby im to ułatwić, stworzyliśmy wirtualną mapę Wydziału. Jest ona dostępna w sieci na oficjalnej stronie Wydziału pod adresem: http://www.eksoc.uni.lodz.pl/portal/imapa/ .

Mapa umożliwia wykonanie dwóch czynności: przeglądanie rzutów budynków w celu odnalezienia właściwego pomieszczenia, a także wyświetlanie na planie Wydziału sal dydaktycznych określonych samodzielnie przez użytkownika. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie wielu informacji – m.in. o przynależności pomieszczeń do jednostek, takich jak instytuty, katedry czy zakłady.

Ciekawym rozwiązaniem jest umożliwienie swobodnego przechodzenia między budynkami w widoku rzutów pięter, co pozwala na wykonywanie „wirtualnego spaceru” wydziałowymi korytarzami. Tym samym następuje proces oswajana tej skomplikowanej struktury. Warto zaznaczyć, że każdy budynek oraz jego rzuty otrzymały dedykowaną identyfikację kolorystyczną. Uzyskano dzięki temu zgodność z zakupionymi niedawno planszami, umieszczanymi w korytarzach budynków w rzeczywistości.

 

Zrzuty ekranowe mapy

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.256917824357711.57143.149727138410114&type=1

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.