Wyjazdy » Konferencja „Dokąd zmierzasz Gospodarko Przestrzenna?”

Podstawowe informacje

Pełen tytuł:
Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Dokąd zmierzasz gospodarko przestrzenna? - czyli o historii, perspektywach i problemach gospodarki przestrzennej"

Miejscowość i termin:
Warszawa, 11-13 kwietnia 2013

Uczelnia:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Organizator:
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Reprezentacja Koła:
Alicja Drynkowska, Jakub Zasina, Olga Zuchora

 

Opis

Kwiecień 2013 roku w kalendarzu Koła był przepełniony uczestnictwem w konferencjach naukowych i studenckich warsztatach. Członkowie SKN SPATIUM gościli m.in. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W dniach 11-13 kwietnia odwiedziliśmy naszych przyjaciół z tamtejszego Koła Gospodarki Przestrzennej, którzy zorganizowali Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. ?Dokąd zmierzasz gospodarko przestrzenna? Czyli o historii, perspektywach i problemach gospodarki przestrzennej?.

Wyjazd ten stał się świetną okazją do nawiązania nowych znajomości oraz poszerzenia naszej wiedzy. Trzy dni wytężonej pracy w części wykładowej oraz dobrej zabawy podczas wieczornych spotkań integracyjnych sprawiły, że oba elementy wzajemnie się uzupełniały. Pierwszego dnia Konferencji część wykładowa powierzona została kadrze dydaktyków z całej Polski, dzień drugi należał do studentów natomiast dzień trzeci do absolwentów kierunku Gospodarka Przestrzenna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

W bloku studenckim wystąpił m.in. Jakub Zasina, członek naszego Koła, który podzielił się doświadczeniami SKN SPATIUM w zakresie przygotowywania materiałów wizualnych na potrzeby działalności organizacji studenckiej. Poniżej zamieszczamy prezentację do jego referatu pt. ?System identyfikacji wizualnej jako narzędzie dojrzałej organizacji studenckiej. Przypadek SKN SPATIUM?.

Dużym powodzeniem podczas Konferencji cieszyły się tematy bezpośrednio związane z GISem oraz własnymi indywidualnymi badaniami przeprowadzanymi przez studentów. Relatywnie duża rozbieżność miedzy tematami prezentacji sprawiła, że konferencja ta była bardzo ciekawa. Dodatkowo organizatorzy zaprosili nas na warsztaty do wyboru. Były to ?Kompensacja przyrodnicza w zrównoważonym rozwoju? oraz ?Geocaching?.

Uczestnicy Konferencji przekonani byli o wyjątkowej interdyscyplinarność kierunku Gospodarka Przestrzenna, co podkreślali na każdym kroku. Pytanie o to, dokąd Gospodarka Przestrzenna zmierza, jest wciąż otwarte.

Relacja fotograficzna

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.449825365095699.1073741829.125788910832681&type=3

 

Podgląd prezentacji do referatów

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.