Projekty » XIII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki

Podstawowe informacje

Okres realizacji:
listopad 2012 - kwiecień 2013

Koordynator:
Monika Figlus

Zaangażowani kołowicze:
Blanka Kokosińska, Beata Niepiekło, Marcin Szeremetyński

Opieka naukowa:
dr Marcin Feltynowski

 

Opis

Za nami już kolejna edycja Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki, którego mieliśmy okazję być współorganizatorami. Całe przedsięwzięcie poświęcone było licealistom, czyli potencjalnym przyszłym studentom naszego Wydziału. Goście mieli okazję zwiedzić mury Ek-Socu oraz wziąć udział w wydarzeniach przygotowanych przez poszczególne Koła Naukowe i Organizacje Studenckie.

SKN SPATIUM postawiło tym razem zabawę połączyć nauką. Całość przygotowanych przez nas atrakcji podzielona została na dwie części. ?Wizjer miast? ? wykład połączony z quizem ? unaocznił naszym gościom, że miasto to nie tylko zabudowa, siatka ulic, władza i mieszkańcy. Miasto to także marka! Wykład dra Mariusza. E. Sokołowicza pt. ?Rola promocji marki w budowaniu wizerunku miast? przybliżył słuchaczom zarówno samo pojęcia ?marki miasta? (ang. city branding), jak i przedstawił korzyści płynące z wykorzystania tego instrumentu marketingu w procesie zarządzania jednostkami terytorialnymi. Wysłuchany referat był znakomitą bazą do quizu dotyczącego logo poszczególnych miast z Polski i zagranicy. Tutaj licealiści naprawdę dali sobie świetnie radę! Wyświetlane logo szybko znajdywało swego ?właściciela?. W tej części liczył się refleks, umiejętność słuchania, komunikowania się w grupie i sztuka podejmowania decyzji.

Druga przygotowana przez nas aktywność była częścią większego wydarzenia ? ?Orientuj się na Ek-Socu? – przygotowanego we współpracy z innymi Kołami Naukowymi i Organizacjami Studenckimi. Tym razem, licealiści mieli okazję rozegrać między sobą partię gry ?ŁÓDŹ ZAPAMIĘTAJ! ŁÓDŹ IN MEMORY?, która szczególnie pobudza szare komórki do myślenia i koncentracji. Początkowo odkrywane elementy były nie lada wyzwaniem do zapamiętania, ale z biegiem czasu każdy obiekt znajdywał swoją parę. A co Ty wiesz o Łodzi? ? chciałoby się zapytać przybyłych gości, no i zapytaliśmy. Przygotowany przez nas quiz traktował nieco o historii, kulturze, aspektach przyrodniczych i społecznych. A czy Ty wiesz jaka jest najdłuższa ulica w Łodzi i ile parków znajduje się na terenie Łodzi? Nasi goście (już) wiedzą!

 

Relacja fotograficzna

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.487161634666661.1073741829.149727138410114&type=1

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.