Projekty » „Wejdź w Łódź!” – Łódź Design Festival 2012

Podstawowe informacje

Okres realizacji:
czerwiec-październik 2012

Koordynator:
Jakub Zasina

Zaangażowani kołowicze:
Monika Figlus, Marcin Gołdyn, Magdalena Kowalczyk, Beata Niepiekło

Współpraca:
kuratorzy wystawy "Design In" - Łukasz Brandt, Katarzyna Gołaszewska, Bogumiła Zawada; Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi; Łódź Design Festival

 

Opis

Naszą akcja „Wejdź w Łódź!” z marca 2012 roku miała swoją trzecią odsłonę w październiku. Tym razem o kreatywności drzemiącej w Łodzi uświadamialiśmy uczestników Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi!

Wartość estetyczna i społeczna projektu „Wejdź w Łódź!” okazała się tak dobra, że zostaliśmy zaproszeni przez kuratorów wystawy „Design In” do jej współtworzenia w ramach Łódź Design Festival 2012. Nasza obecność na Festiwalu nie była przypadkowa. Tej edycji Festiwalu przyświecało hasło przewodnie ?Awareness?, a naszym zadaniem było właśnie uświadomienie zwiedzających o tym, że łódzka kreatywność nie ogranicza się do Centrum Festiwalowego, ale jest obecna w całym mieście.

Dlatego też wewnątrz instalacji zaprezentowaliśmy nowoczesną łódzką architekturę, którą z powodzeniem możemy chwalić się przyjezdnym. Pokazaliśmy łodzian i ich inicjatywy, dające dowód na to, iż jedyną barierą w działaniu jest wyłącznie ludzka wyobraźnia, a niemożliwe nie istnieje. Zasugerowaliśmy, w jakich lokalach warto bywać nie tylko ze względu na ich menu, ale także z uwagi na intrygującą estetykę ich wnętrz lub atmosferę miejsca. Zwróciliśmy uwagę na życie miasta, przedstawiając organizowane w Łodzi festiwale i miejsca przesiąknięte kulturą. Udowodniliśmy, że w Łodzi można prowadzić innowacyjne i kreatywne biznesy.

Instalacja przygotowana z okazji Łódź Design zmieniła swą formę, w stosunku do sześcianu z pierwszej odsłony projektu „Wejdź w Łódź!”, na bardziej multimedialną! Informacje wyświetlane były za pomocą cyfrowej prezentacji i rzutnika. Wewnątrz instalacji czekało ponadto sześć plansz ? w tym mapa kreatywnego łódzkiego śródmieścia. Z okazji Łódź Design poszerzyliśmy zbiór prezentowanych miejsc i instytucji ?z 53 do 61. Przygotowaliśmy dla Was również dwie niespodzianki w Internecie. Były nimi:

 

Plakat

 

Relacje mediów

Wizualizacja instalacji i relacja fotograficzna

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.399756156740543.83348.149727138410114&type=1

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.