Wyjazdy » Festiwal Kultury Miejskiej „Przebudowa. Nowy wymiar miasta”

Podstawowe informacje

Miejscowość i termin:
Krosno, 16-19 sierpnia 2012

Organizator:
Grupa inicjatywna Festiwalu, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

Reprezentacja Koła:
Katarzyna Pasikowska, Jakub Zasina

 

Opis

Aktywni i młodzi mieszkańcy Krosna postanowili zarazić swoich sąsiadów promiejskimi zachowaniami tak, aby na co dzień angażowali się oni w życie swojego miasta. I właśnie w tym celu zorganizowali w dniach 17-18 sierpnia br. Festiwal Kultury Miejskiej „Przebudowa. Nowy wymiar miasta”. Dzięki zaproszeniu Tomasza Litwina – inicjatora przedsięwzięcia – w przebudowywaniu Krosna mieliśmy swój udział!

Naszym zadaniem było „wciągnięcie” w Festiwal najmłodszych mieszkańców miasta za sprawą Warsztatów „Estetyczny przedsiębiorca”. Ideę, którą wcześniej przetestowaliśmy w ramach Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci, nieco zmodyfikowaliśmy i dostosowaliśmy do krośnieńskich warunków. Największą zmianą było włączenie w warsztaty rodziców, którzy pomagali swoim pociechom projektować witryny sklepowe dla kamieniczek z tamtejszego Rynku. O estetyce w przestrzeni publicznej mówiliśmy zatem z przedstawicielami dwóch różnych pokoleń! Zajęcia były dla nas wyzwaniem, ponieważ pierwszy raz mieliśmy do czynienia z tak młodymi projektantami. Sprostali temu Katarzyna Pasikowska i Jakub Zasina, którzy Warsztaty przeprowadzili. Co więcej, szybko zostali „ochrzczeni” przez dzieciaki mianem „cioci Kasi” i „wujka Kuby” ;D

Pierwszy warsztat odbył się w niedawno otwartym Centrum Dziedzictwa Szkła, które stało się wizytówką Krosna i jego atrakcją turystyczną. Przestronne i nowocześnie zaprojektowane wnętrza świetnie spełniły rolę sali warsztatowej, natomiast duży taras stał się galerią dziecięcych projektów. Natomiast warsztat zorganizowany drugiego dnia „Przebudowy” miał miejsce w jednym z krośnieńskich parków.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną i filmową, a także z pełnym programem Festiwalu. Za wspólnie spędzony czas bardzo dziękujemy organizatorom! :-)

Relacja fotograficzna

Krótka relacja z naszego pierwszego wydarzenia

Posted by Przebudowa on Saturday, August 18, 2012

 

17-18 sierpnia 2012

Posted by SKN SPATIUM on Saturday, August 25, 2012

 

Relacja wideo

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.