Projekty » Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki

Podstawowe informacje

Opieka naukowa:
dr Mariusz E. Sokołowicz

Współpraca:
Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi

 

Opis

W namiocie, który raz do roku wznoszony jest w Manufakturze z okazji organizacji Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki zorganizowaliśmy kilka inicjatyw, które podejmowały tematykę planowania przestrzennego.

Pierwszą z nich był projekt „Miasto moich marzeń”. Poprosiliśmy uczestników Festiwalu o to, aby scharakteryzowali ich wymarzone miasto. Dzięki temu powstała lista atutów i barier, które przed nami stoją.

Z kolei na dużej białej płachcie postanowiliśmy wespół z łodzianami wyartykułować, za co kochamy Łódź! Okazało się, że powodów ku temu jest bardzo dużo! Później wykorzystaliśmy ten zbiór pozytywnych informacji o Łodzi i wywiesiliśmy go we wnętrzach naszego Wydziału.

Do zabawy zaangażowaliśmy też najmłodszych: wspólnie z nimi rysowaliśmy miasta. Dało nam to bardzo dużo frajdy, ale też wyczuliło na aspekty, które dla dzieci są najważniejsze w myśleniu o przestrzeni.

Podczas pikniku naukowego zachęcaliśmy również zwiedzających do wypełniania ankiet, przy pomocy których badaliśmy „Wizerunek Łodzi ?w oczach jej mieszkańców i użytkowników?.

 

Relacja fotograficzna

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.211720482210779.48371.149727138410114&type=3

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.