Projekty » Konferencja „Rozwój miast i regionów w procesie integracji europejskiej”

Podstawowe informacje

Pełen tytuł:
VI Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych "Rozwój miast i regionów w procesie integracji europejskiej"

Opieka naukowa:
dr Zbigniew Przygodzki

 

Opis

Nasze Koło w dniach 27- 28 kwietnia 2006 roku zorganizowało już szóstą odsłonę Konferencji z cyklu ?Rozwój miast i regionów w procesie integracji europejskiej?. Konferencja objęta była honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego, Wojewody Łódzkiego oraz Prezydenta Miasta Łodzi.

Spotkanie odbyło się w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego przy ?ulicy Rogowskiej 26 w Łodzi. Jak co roku spotkało się z dużym zainteresowaniem wielu ośrodków naukowych z całego kraju. W tym roku udział w spotkaniu wzięło ok. 60 studentów i młodych pracowników naukowych z następujących uczelni: Politechnika Łódzka; SGH w Warszawie, Akademia Świętokrzyska im. J. Kochanowskiego w Kielcach, Akademia Ekonomiczna w Krakowie, Politechnika Wrocławska i oczywiście z Uniwersytetu Łódzkiego.

Gościliśmy również przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi: mgr Monikę Bieniecką, mgr inż. Tomasza Jakubca z Wydziału Strategii i Analiz oraz dra Jana Macieja Czajkowskiego – pełnomocnika Prezydenta Łodzi ds. społeczeństwa informacyjnego i informatyzacji. Referat wygłosił Robert Kaźmierczak, Manager Projektu e-Łódź z EF Consaltancy.

Przedmiotem naszych corocznych spotkań są szeroko pojęte zagadnienia związane ?z zagospodarowaniem i kształtowaniem przestrzeni, a w szczególności problemy dotyczące polityki rozwoju lokalnego i regionalnego, nowoczesnych metod zarządzania miastem i regionem oraz ochrony środowiska. Podczas konferencji zaprezentowano 14 referatów oraz dwie koncepcje prac doktorskich, związanych z szeroko pojętą problematyką rozwoju lokalnego i regionalnego w kontekście członkostwa Polski w strukturach Unii Europejskiej. Po każdym bloku tematycznym odbyła się dyskusja panelowa, która posłużyła wymianie uwag i doświadczeń wszystkich zgromadzonych uczestników.

 

Do pobrania

Plakat

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.