Prezentacje » Wprowadzenie do Łodzi

Podstawowe informacje

Miejscowość i termin:
Łódź, 16 czerwca 2012

Organizator:
Katedra Gospodarki Regionalnej i Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego

Reprezentacja Koła:
Jakub Zasina

 

Opis

W dniach 15-17 czerwca 2012 roku nasz Wydział gościł studentów kierunku Gospodarka Przestrzenna z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Grupa żaków realizowała w Łodzi ćwiczenia terenowe. Katedra Gospodarki Regionalnej i Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego bardzo mocno zaangażowała się w ugoszczenie poznaniaków oraz zapoznanie ich ze specyfiką naszego miasta.

Jednym z elementów programu ćwiczeń terenowych była prezentacja Jakuba Zasiny pt. „Wprowadzenie do Łodzi”. Jej zadaniem było przybliżenie naszym gościom historii Łodzi. W tym celu Jakub rozszerzył i nieco zmodyfikował prezentację wcześniej opracowaną na potrzeby Ogólnopolskiej Konferencji i Warsztatów Studenckich „pO KOLEI. Czas na Łódź!”. Przy jej pomocy scharakteryzował kolejne etapy rozwoju struktury przestrzennej Łodzi, ewolucję zabudowy łódzkiego Śródmieścia oraz trwający wciąż proces przekształcania Łodzi z miasta industrialnego w miasto „kreatywne”.

Dzień później Jakub oprowadził studentów po Księżym Młynie, zapoznając ich z historią tego miejsca, a także z tamtejszą sytuacją społeczno-gospodarczą.

 

Podgląd prezentacji

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.