Publikacje » RAPORT Z BADANIA: Oferta kulturalna Łodzi. I edycja (2011)

Podstawowe informacje

Miejsce i data wydania:
Łódź 2012

Recenzja naukowa:
dr hab. Aleksandra Nowakowska, red. Jacek Grudzień

Redakcja:
Jakub Zasina, Mariusz E. Sokołowicz, Marcin Feltynowski

Współautorzy:
Agnieszka Czerwińska, Wioletta Czubak, Dorota Kurowska, Michał Ludwiczak, Ewelina Marciniak, Beata Niepiekło, Dorota Ogórek, Katarzyna Pasikowska, Magdalena Piekacz, Agata Szewczyk, Dominik Świątek, Olga Zuchora

ISBN:
978-83-913754-7-1

 

Opis

Zainteresowaniu kulturą i jej oddziaływaniem na gospodarkę lokalną trudno się dziwić. W czasach, gdy miasta rywalizują między sobą o najważniejszy z kapitałów – ludzki – ich gospodarze starają się zachęcić zarówno ludzi, jak i przedsiębiorstwa, do osadzenia się w nich na stałe. Czynniki finansowe stają się niewystarczające, a na indywidualne decyzje wpływa ?niezwykłość miasta” i jego wizerunek, bazujące w znacznej mierze na ofercie kulturalnej.

Na początku 2011 roku Agnieszka Nowak, Wiceprezydent Miasta Łodzi, zwróciła się do Studenckiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM z propozycją przeprowadzenia badania naukowego, które miało za zadanie dostarczyć informacji o stanie łódzkiej oferty kulturalnej, a także o zainteresowaniu nią przez mieszkańców miasta. Niniejszy Raport dotyczy pierwszej, ilościowej części badania.

Celem projektu badawczego było dostarczenie informacji na temat znajomości oferty kulturalnej wśród mieszkańców Łodzi, a także zebranie informacji o ich uczestnictwie w tej sferze życia miasta. Zespół badawczy przygotował ankietę składającą się z pytań otwartych i zamkniętych, które poruszały kwestie m.in. organizowanych w Łodzi wydarzeń kulturalnych oraz miejsc związanych w Łodzi z kulturą. W badaniu ankietowym uczestniczyli użytkownicy przestrzeni publicznych oraz quasi-publicznych miasta: ulicy Piotrkowskiej oraz czterech galerii handlowych zlokalizowanych zarówno w centrum Łodzi, jak i poza nim.

 

Podgląd

 

Pobierz:

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.