Projekty » Piknik Nauki i Wiedzy Uniwersytetu Łódzkiego

Podstawowe informacje

Okres realizacji:
maj - czerwiec 2012

Koordynator:
Jakub Zasina

Zaangażowani kołowicze:
Marceli Boncler, Monika Figlus, Dorota Kurowska, Patryk Łowicki, Beata Niepiekło, Dominika Pawlik, Milena Ulatowska, Olga Zuchora

Opieka naukowa:
mgr Małgorzata Świerczyńska

 

Opis

Pierwsze godziny czerwca okazały się bardzo deszczowe i chłodne. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych zachęcaliśmy pierwszego dnia tego miesiąca licealistów do studiowania na naszym Wydziale podczas Pikniku Nauki i Wiedzy Uniwersytetu Łódzkiego! Między budynkami wydziałów Fizyki, Matematyki i Zarządzania na zwiedzających czekało wiele atrakcji.

Przedstawiciele każdego z Wydziałów przygotowali stoiska, których zadaniem było promowanie oferowanych kierunków studiów. Naszemu Kołu powierzono promocję Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego. W tym celu przygotowaliśmy quiz z rozpoznawania logotypów miast z Polski i ze świata, w którym do wygrania były gadżety uniwersyteckie, wyświetlaliśmy filmy prezentujące działalność naszego Koła, tłumaczyliśmy na czym polegają zajęcia z Projektowania urbanistycznego przy pomocy makiet, a także rozdawaliśmy materiały informacyjne na temat oferty edukacyjnej Wydziału i dzieliliśmy się doświadczeniami ze studiowania na Ek-Socu.

Więcej atrakcji czekało na zwiedzających jednak poza stoiskiem. Z uwagi na deszcz zorganizowaliśmy cztery turnieje gry „Cottonpoly. I Ty możesz zostać Lodzermenschem!” we wnętrzach Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej, a nie jak pierwotnie planowaliśmy na trawniku. Zmiana lokalizacji nie wpłynęła jednak na zainteresowanie grą, które okazało się być całkiem spore!

Spragnieni wrażeń mogli spróbować swoich sił na specjalnej, nadmuchiwanej ściance wspinaczkowej, na której „zdobywano szczyty z Ek-Socem”! :-)

 

Relacja fotograficzna

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.366479913401501.76222.149727138410114&type=1

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.