Aktualności » KWARTAŁ 23 (01/2021)

10 marca 2021

Drodzy czytelnicy!

Przed Wami dwudziesty trzeci numer KWARTAŁU. W tym wydaniu zaprezentujemy Wam anglojęzyczny artykuł w tematyce wpływu pokoleń X, Y i Z – ich oczekiwań i perspektyw – na przekształcenia miast. Możecie także zapoznać się z innowacyjnym podejściem Tomaszowa Mazowieckiego w zakresie ochrony środowiska oraz z jego działaniami zbliżającymi to miasto do przeistoczenia się w tzw. smart city. Ponadto, na przykładzie Uniwersytetu Łódzkiego dowiecie się, jakie znaczenie mają uczelnie wyższe w ochronie i kształtowaniu dziedzictwa kulturowego miasta.

Mamy nadzieję, że poruszone w KWARTALE tematy Was zainteresują i zmotywują do dalszego pogłębiania wiedzy z zakresu gospodarki przestrzennej.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja KWARTAŁU

Zostań współtwórcą KWARTAŁU:

Masz pomysł na artykuł? Dostrzegłeś jakieś ciekawe działania związane z gospodarką przestrzenną? Chcesz się podzielić swoimi przemyśleniami na ważny temat? Przeprowadziłeś badania i chciałbyś zaprezentować światu ich wyniki? Zostań współtwórcą KWARTAŁU! Propozycję współpracy kierujemy do wszystkich: zarówno studentów, absolwentów, wykładowców i osób aktywnych społecznie – z Łodzi, jak i z innych ośrodków akademickich. Na artykuły czekamy pod adresem kwartal@uni.lodz.pl. Napisz do nas, a w odpowiedzi zwrotnej przekażemy Ci niezwłocznie wskazówki, którymi powinieneś się kierować przesyłając do nas swój tekst. Czekamy na Ciebie!

KWARTAŁ NR 23.pdf