Aktualności » Wystawa Makiet Online

12 lipca 2020
12:47

Wystawa makiet to jedno z wydarzeń, które z dumą organizujemy co roku, jest to okazja do podzielenia się z wami pracami studentów Wydziału Ekonomiczno- Socjologicznego. W tym roku przez panującą na świecie sytuację zostaliśmy zmuszeni odbycia jej w formie zdalnej.

 

Wybraliśmy 7 makiet, które zostały wykonane przez studentów II roku EkoMiasta i Gospodarki Przestrzennej. Każda grupa stanęła przed zadaniem zaprojektowania własnego centrum miasta. Studenci musieli podjąć szereg decyzji o charakterze planistycznym i stworzyć system przestrzeni publicznych przy wykorzystaniu elementów kompozycji urbanistycznej. Miasta miały zostać zaprojektowane tak, aby ich użytkownicy czerpali przyjemność w poruszaniu się po nich. Efekty tej pracy prezentowaliśmy codziennie od 6. do 12. lipca na naszym profilu na Facebooku i Instagramie.

 

Dziś oficjalnie zakończyła się nasza Wystawa Makiet Online. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego wydarzenia i tym, którzy nam w nim towarzyszyli. Wszystkie prace wraz z ich opisami możecie odnaleźć na naszym Facebooku, poniżej zamieszczamy małą próbkę tego co tam znajdziecie. 

Zagłębcie się razem z nami w świat urbanizmu!

Wystawa Makiet Online: Dzień 7.1) Centrum miasta składa się z regularnej wielkości kwartałów zabudowy.2) Charakter...

Posted by SKN SPATIUM on Saturday, July 11, 2020

 

©
Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM
przy Katedrze Gospodarki Regionalnej i Środowiska na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym

Zaprojektowali Wojciech i Jakub Zasina opierając się o myśl techniczną Wordpress'a.