Aktualności » Uniwersytet Zawsze Otwarty

18 grudnia 2019

Dnia 16. grudnia 2019 r. zorganizowaliśmy “grę wydziałową” w ramach projektu Uniwersytet Zawsze Otwarty dla uczniów I LO w Sieradzu.

Wydarzenie to obejmowało krótką, 20-minutową prezentację, a także grę wydziałową. Gra ta polegała na podziale uczniów na 4 drużyny. Następnie każda grupa otrzymywała mapę wydziału z zaznaczonymi punktami charakterystycznymi (np. Ring lub Furrora), w których czekały na nich zadanie. Należały do nich: projektowanie fragmentu miasta, design thinking – nowe logo związane z Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym lub SKN SPATIUM, dopasowanie skrótów i studenckiego slangu do definicji, a także posegregowanie różnego rodzaju odpadów do poszczególnych pojemników. Na mapie zaznaczone były również trzy miejsca, które uczniowie mieli za zadanie jedynie odwiedzić (biblioteka, szatnia w budynku D, Furrora). Zarówno prezentacja jak i gra wydziałowa okazała się dużym sukcesem: licealiści oraz wychowawczynie byli niezwykle zadowoleni z wydarzenia. Na koniec gry wydziałowej rozdano zwycięskiej drużynie nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, a także drobne gadżety wszystkim uczestnikom. Wydarzenie trwało od godziny 9.30 do godziny 11.30, a jego główna część odbywała się w Centrum Rozwoju Wydziału.