Aktualności » ZmieniaMy Przestrzeń: Spotkanie z przedszkolakami

27 kwietnia 2015

Nasze Koło 16 kwietnia odwiedziło przedszkolaków z przedszkola nr 58 w Łodzi. Spotkanie było zainicjowane przez koordynatorów projektu „ZmieniaMY Przestrzeń”, którzy wraz z dziećmi zaplanować jak powinien wyglądać skwer Traugutta/Sienkiewicza. Po krótkim przedstawieniu się, dzieci za pomocą kolorowych karteczek zostały przypisane do poszczególnych grup. Każda z 5 grup otrzymała ogromny brystol, gąbkę styropianową, patyczki i wiele innych przyborów niezbędnych do tworzenia swoich wizji. Na wspomnianym brystolu, koordynatorzy zaznaczyli granice skweru, tak aby dzieci mogły swobodnie zagospodarować przestrzeń. Dzieci z wielkim zapałem zasiadły do stoliczków i od razu wzięły się do pracy. Największą uwagę zwracały na bezpieczeństwo skweru – rysowały pasy dla pieszych wraz z sygnalizacją oraz strażników miejskich, którzy pilnowaliby porządku. Kolejną rzeczą o jakiej nie zapomnieli była zadbana zieleń. Zdumiewający był fakt, iż dzieci wiedziały, że zieleń w mieście pełni wiele funkcji, w związku z tym stawiali dużo drzew i kwiatów w miejscach wcześniej przeanalizowanych. Dzieci mając taką okazję nie zapomniały o swoich potrzebach, dlatego na żadnej z makiet nie zabrakło huśtawek, piaskownic oraz ławeczek, niezbędnych do wypoczynku. Na sam koniec spotkania każda z grup przedstawiła swój projekt i opowiedziała o jego poszczególnych elementach. Na koniec, dzieci za wspaniałą zabawę oraz inspirację do działania otrzymały słodki upominek.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy dzieciom oraz wszystkim, którzy pomogli przy realizacji spotkania!