Aktualności » pO KOLEI. Czas na Łódź!

06 marca 2012

Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego SPATIUM ma przyjemność zaprosić na Ogólnopolską Konferencję i Warsztaty Studenckie „pO KOLEI. Czas na Łódź!”, które odbędą się w dniach 18-22 kwietnia br. na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Hasło przewodnie „pO KOLEI. Czas na Łódź!” oddaje trzy wymiary, które stanęły u podstaw organizacji tego wielowątkowego wydarzenia:

• O KOLEI
    Jak obecność kolei i inwestycje w nie oddziałują na rozwój ekonomiczny, społeczny i przestrzenny miast i regionów?
  • PO KOLEI
    Jak zagospodarowuje i rewitalizuje się tereny pokolejowe, gdy przestają one pełnić pierwotne funkcje?
  • PO KOLEI. Czas na Łódź!
    Czy ogromne inwestycje kolejowe zapewnią Łodzi sukces i jak wpłyną na przyszłość miasta?

Część konferencyjna wydarzenia obejmie wystąpienia zarówno ekspertów zajmujących się tematyką kolejową oraz zagospodarowania przestrzennego, jak i studentów z polskich ośrodków akademickich. Na podstawie referatów wygłaszanych podczas Konferencji uczestnicy będą mieli możliwość opublikowania artykułów w specjalnie na tę okazję zredagowanym numerze Magazynu SKN SPATIUM ?KWARTAŁ?.

Istotnym elementem przedsięwzięcia będą interdyscyplinarne warsztaty z zagospodarowywania terenów pokolejowych. Wymagać będą one od uczestników połączenia wielu dziedzin wiedzy, zdobywanej na uczelniach o różnych profilach kształcenia, w celu uzyskania najbardziej kompleksowych rozwiązań. Po raz pierwszy udział w tego typu przedsięwzięciu będą mogli wziąć także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych! Będzie to dla nich świetna okazja do przekonania się w praktyce z czym wiąże się studiowanie kierunku Gospodarka Przestrzenna i na czym polega jego interdyscyplinarność.

Konferencji i Warsztatom będą towarzyszyć ponadto dodatkowe atrakcje, takie jak wycieczki po Łodzi, impreza integracyjna dla studentów, gry oraz projekcje filmów.

Honorowy patronat nad Konferencją i Warsztatami objęli Prezydent Miasta Łodzi p. Hanna Zdanowska oraz Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel. Przedsięwzięcie zorganizowane zostanie w ramach XII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi.

Szczegółowe informacje na temat opłat, terminów i warunków uczestnictwa w Konferencji i Warsztatach znaleźć można w załączonym poniżej regulaminie. Rejestracji na Konferencję i Warsztaty należy dokonywać drogą elektroniczną poprzez formularze zgłoszeniowe.

Wydarzenie na Facebooku

Formularze zgłoszeniowe