Aktualności » Wejdź w Łódź!

29 lutego 2012

W najbliższy poniedziałek zapraszamy na otwarcie ekspozycji „Wejdź w Łódź!” – RING, III piętro budynku D, godzina 13:05.

Z badań, jakie nasze Koło cyklicznie przeprowadza wśród studentów łódzkich uczelni publicznych wynika, że Łódź bardzo często stanowi dla nich ?białą plamę?, jest miastem wywołującym niewiele skojarzeń, a jeśli już je wywołuje, to bardzo często mają one charakter negatywny. Jako osoby, które na Łódź patrzą z zupełnie innej strony, chcemy to postrzeganie miasta zmienić. Chcielibyśmy przedstawić ?naszą? perspektywę, pokazać Łódź taką, jaką znamy i taką, w której codzienne przebywanie sprawia nam wiele przyjemności, taką Łódź, która pobudza nas do działania i jest nieustannym źródłem inspiracji.

Właśnie w tym celu wzniesiemy tymczasową instalację przestrzenną ? sześcian. Białe ściany nie będą przypadkiem. To przenośnia braku wiedzy o naszym mieście. Braku, który będzie można nadrobić poprzez zapoznanie się z ekspozycją wewnątrz. Zaprezentujemy w niej nowoczesną łódzką architekturę, którą z powodzeniem możemy chwalić się przyjezdnym. Pokażemy łodzian i ich inicjatywy, dające dowód na to, iż jedyną barierą w działaniu jest wyłącznie ludzka wyobraźnia, a niemożliwe nie istnieje. Zasugerujemy, w jakich lokalach warto bywać nie tylko ze względu na ich menu, ale także z uwagi na intrygującą estetykę ich wnętrz lub atmosferę miejsca. Zwrócimy uwagę na życie miasta, przedstawiając odbywające się w Łodzi festiwale i miejsca przesiąknięte kulturą. Udowodnimy, że w Łodzi można prowadzić innowacyjne i kreatywne biznesy.

Celowo nie skupimy się na historii miasta. O tym, że jest ona fascynująca i wyjątkowa w skali europejskiej, można przekonać się dzięki lekturom licznych przewodników po Łodzi. Ideą, która nam przyświeca, jest zainteresowanie Was ? odwiedzających ? intrygującą teraźniejszością miasta. Jesteśmy tym pokoleniem, które ma szczęście obserwować jeden z najważniejszych momentów w dziejach Łodzi. I może w tym procesie aktywnie uczestniczyć!

Wchodźmy do sześcianu fizycznie, aby wchodzić w Łódź mentalnie! A po wyjściu z sześcianu wyrażajmy swoje skojarzenia z miastem na jego ścianach ? niech zapełnią się treścią, a Łódź niech przestanie być dla nas ?białą plamą?!

Korzystając z okazji, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim tym podmiotom, które zdecydowały się nam pomóc w organizacji przedsięwzięcia. Ich entuzjastyczna reakcja i okazane zaangażowanie utwierdzają nas w przekonaniu, że warto działać dla Łodzi. Działać wspólnie.

Miło nam także poinformować, że projekt realizujemy pod honorowym patronatem p. Hanny Zdanowskiej – Prezydent Miasta Łodzi.

Sześcian jest pierwszym etapem szerszego projektu pt. ?Wejdź w Łódź?. Jego kolejną odsłoną będą konkursy z wiedzy o Łodzi dla studentów, a wiosną wyruszymy na wycieczki po kreatywnej Łodzi, na które już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Wydarzenie na Facebooku